Island

 • HelgafellHora

  Mystická hora Helgafell se nachází v západní části středního Islandu, jen několik kilometrů od Stykkishólmuru. Je důležitou součástí islandské historie.

 • ReykjavíkMěsto

  Islandské hlavní město se na první pohled liší od ostatních velkých evropských měst. Možná je to tím, že se jedná o nejseverněji položenou metropoli na světě. A možná je to kvůli mládí města - Reykjavík byl založen až koncem 19. století. Dnes je Reykjavík známý jako Kouřící město, a to kvůli větrům, které se prohánějí islandskou krajinou. Podíl na přezdívce má i tepelnému vytápění.

 • AskjaOblast

  Vzdálená oblast středního Islandu je rozlehlá na neuvěřitelných 50 km2. Pokud si představíte zimu, silný vítr a nepříliš vlídné počasí - pak máte podobu tohoto regionu.

 • MývatnOblast

  Jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst Islandu - nachází se na severovýchodě země a je považováno za přírodní zázrak. Tato rezervace je známá geotermálními a sopečnými jevy, ale hlavním lákadlem pro většinu cestovatelů je blankytně modré jezero, které je rájem ornitologů. Ti všichni sem přijíždějí sledovat desítky druhů ptáků, kteří v okolí jezera či přímo na jeho březích žijí.

 • Geysir a GullfossPřírodní rezervace

  Dvě nejslavnější zajímavosti Islandu. Obě se nacházejí na jihu středního Islandu v oblasti proslavené přírodními jevy.

Zpět

Pošlete nám tip na zajímavé místo

form1_Pošlete nám tip na zajímavá místa
 1. * Povinné pole

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Island - aktuální nabídka

Aktuální články